Moja skúsenosť s nosením

Moja skúsenosť s nosením

O nosení som sa dozvedela na prednáške v Materskom Centre Podunajské Biskupice – príprava tehotných na dojčenie. Veľmi sa mi to pozdávalo. Mať bábätko tak blízko a stále ho cítiť...prišlo mi to také prirodzené. Kočík sme už síce mali kúpený, no hneď som zainvestovala do šatky Didymos. Ževraj sú hneď mäkké a tak sa s nimi dobre viaže. Je to pravda! Bábätko sa narodilo a po pár dňoch som skúsila prvý úväz podľa pribaleného videa na DVD. Super! Dcérka bola taká spokojná! Nepotrebovala som žiaden monitor dychu, žiadnu hojdaciu „srandu“. Skúsili sme ísť von v kočíku...veľký rev! Tak teda v šatke...paráda! A druhý pokus v kočíku...znovu veľký rev! Tak teda zase v šatke...paráda!

...A tak som kočík odložila do kúta...

Na chvíľu som dcérku položila do kolísky. A opäť rev! Tak teda naspäť do šatky.
Vozili sme sa autom a potom do šatky, chodili sme po úradoch, po schodoch, bez výťahu a to všetko v šatke. Paráda! Doma som mohla vysávať, umývať, variť. A dcérka stále pri mne, spokojná. Spala na mne v šatke, a keď bola hore, tak sa spokojne pozerala okolo seba, dojčila sa v šatke. Chodili sme okolo jazera, po kamienkoch, do lesa, po nerovnom povrchu, na tancovanie s bábätkami v šatke a boli sme na dovolenke, v najvyššej budove sveta. Všetko bolo so šatkou také jednoduché a prirodzené.

...A tak som kočík predala...

Jedna šatka nestačí, tak som si objednala hybridnú šatku JPMBB – hybrid medzi elastickou a pevnou šatkou. Viaže sa ešte ľahšia ako skvelá Didymos a je veľmi šikovná pri bezplienkovaní. Bábätko rýchlo von a rýchlo opäť dnu.

Keď dcérka trošku podrástla a chcela už objavovať svet okolo seba, zainvestovala som do ďalšej výbornej veci – nosič Tula Toddler (pre deti od cca 1,5 roka a cca 11kg).

Síce som si kúpila tri šatky/nosiče, stále ma to však vyšlo lacnejšie ako kočik! :-)

Vytvor komentár

Všetky polia sú povinné

Kód: